V letošním roce se knihovna zapojila do projektu BOOKSTART – S knížkou do života. Hlavním cílem projektu je naučit rodiče s malými dětmi pracovat s knihou již od útlého věku. Naše knihovna chystá již druhé setkání pro rodiče a děti od 3 do 6 let. Poradíme a nabídneme rodičům, jak rozvíjet čtenářství už od útlého věku dítěte. Rodičům také vysvětlíme význam čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho úspěšnou budoucnost.
V říjnu 12.10.2022 od 16 hod. se uskuteční v knihovně druhé setkání. Přihlásit se mohou rodiče s dětmi od 3 do 6 let na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Počet míst je omezen. Proto neváhejte a přihlaste se co nejdříve.

Program akce.
Krátké předčítání pohádky (děti se učí naslouchat čtenému textu).
Pohybové aktivity s říkadly (děti aktivně spolupracují, cvičí a recitují krátká říkadla).
Malování pohádkových postaviček.
Prohlížení knih, volné povídání o knihách a výměna zkušeností.
Seznámení rodičů s doporučenou a dostupnou literaturou pro děti.
Pro děti jsou připravené moc pěkné dárkové sady, které jim určitě udělají velkou radost. Dárečky jim budou předány na závěr.
Těšíme se na setkání.
Vaše knihovnice.