Prvňáčci se těší na svoje první opravdové prázdniny. Jako všechny děti školou povinné odpočítávají poslední dny školního roku, a tak jim to čekání jistě zpříjemnila návštěva knihovny, kde proběhla malá čtenářská slavnost. A o co šlo? Prvňáčci z naší základní školy přišli v úterý 9. 6. 2015 složit zkoušku ze čtení a svým nejbližším předvést krásné vystoupení. Poté děti čekalo složení čtenářského slibu, při kterém musely slíbit, že se budou o knížky pěkně starat a budou pilně číst. Na závěr přišla slavnostní chvíle, kdy je skřítek Knihovníček se svojí kamarádkou čarodějnicí Pohádkou, pasovali na opravdové čtenáře.

Děti si odnesly nejen pěkný zážitek, ale i přihlášku do knihovny, sladkou odměnu, čtenářský glejt a knížku Odemyky zamyky od Jiřího Žáčka, která vyšla díky projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka".Všem šikovným žáčkům přeji, ať se jim písmenka skládají jen do těch nejkrásnějších příběhů!!!Léto je tu už ve vší parádě a já přeji všem čtenářům pohodovou dovolenou, dětem prázdniny plné dobrodružství a nezapomeňte se zastavit v knihovně pro zajímavou knihu na cesty a k odpočinku.
Hezké léto!!!

Autor: Kabelová televize