V pátek 2. prosince se konal již devátý ročník tradičního nocování dětských čtenářů v knihovně. Program byl jako vždy velice pestrý, a to také zásluhou ochotné pomoci paní Žanety Dolanové, která si vzala na starost výtvarnou část. Tímto jí velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Pod jejím vedením dokázaly šikovné dětské ručky vytvořit pestré smaltované šperky, vánoční stromeček oděný do nádherné výzdoby ze srdíček a neuvěřitelně autentické sněhové koule. Ke kouzlu magické noci přispěly vánoční zvyky, zpěv koled, psaní přáníček a tajemné vyvolávání ducha Vánoc Adventu.

Jako pokaždé projevili dětští návštěvníci nezdolnou energii a nejsilnější jedinci vydrželi vzhůru do časných ranních hodin. Ráno však rozespalé děti opouštěly knihovnu očividně spokojené a my věříme, že nabyté čerstvé dojmy z nocování v knihovně zůstanou v jejich vzpomínkách jako nedílná součást vánočních svátků.
Přejeme dětem a všem našim čtenářům hodně zdraví a štěstí do nového roku.

Video Kabelové televize Žacléř